editor-in-chief: pepper

admin: JP

 
       
 
IP: ec2-44-222-189-51.compute-1.amazonaws.com wejść: 269895 od 23 kwietnia 2007r.
 
   
 

V HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA DRZEWICA - 2007

AWANS DO FINAŁÓW

Drużyna "Szacunku" nie mogła zaprzepaścić okazji zaprezentowania się fanom podczas dorocznego turnieju halówki w Drzewicy. Zawody odbywają się w hali Szkoły Podstawowej w Drzewicy, gdzie zespół czuje się jak u siebie w domu i zna każdy milimetr parkietu. Mimo tej więzi z obiektem "Szacunek" nie był faworytem. W turnieju biorą przecież udział drużyny składające się z zawodników ligowych, a "Szacunek" to amatorska formacja sportowo - towarzyska. Honoru Drzewicy trzeba jednak było bronić. 21 zespołów zostało podzielonych na sześć grup. "Szacunek" trafił do grupy piątej, wraz z Ceramiką Junior Opoczno, Bukowcem Opoczyńskim i Nevermind Przysucha. Mecze w grupach odbyły się w niedzielę, 4 lutego 2007 r.
 
Wyniki - Grupa V
Ceramika Junior - Szacunek 2:0
Bukowiec - Szacunek 0:1 (bramki: Bogoosh)
Nevermind - Szacunek 0:2 (bramki: Pepper, Bogoosh)
 
Tabela
Lp. Team Mecze Punkty Bramki
1 Ceramika 3 9 14:1
2 Szacunek 3 6 3:2
3 Bukowiec 3 3 5:5
4 Nevermind 3 0 1:15

Za pierwszy przegrany mecz z Ceramika Junior drużynę "Szacunku" trzeba rozgrzeszyć. Spotkanie rozegrano w niedzielę o dziewiątej rano, kiedy większość drużyny odczuwała jeszcze skutki gorączki sobotniej nocy. Dodatkowo kiedy zawodnicy wyszli na parkiet z myślą o rozgrzewce na hali rozległ się pierwszy gwizdek arbitra rozpoczynający grę. W kolejnych meczach "Szacunek" grał z nożem na gardle, jednak wykazał się niezwykłą opornością psychiczną, odesłał rywali z kwitkiem a tym samym wywalczył awans do najlepszej dwunastki turnieju.

Etap finałowy

Tydzień później odbyła się faza finałowa. Dwanaście drużyn podzielono na 4 grupy. "Szacunek" znalazł się w grupie z zespołami Cer Gres Gielniów oraz TOP/ITP. Mecz z pierwszym rywalem był bardzo zacięty, aczkolwiek toczył się pod dyktando "Szacunku". Brakowało jednak przysłowiowej kropki nad "i". Po zakończeniu spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. Żeby awansować do półfinału drużyna musiała pokonać faworytów grupy - TOP/ITP. I pewnie tak by się stało, gdyby nie szkolne błędy w obronie. Kilka głupich strat doprowadziło do tego, że rywale odskoczyli na dwie bramki i pomimo heroicznej postawy "Szacunku" nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Na tym zakończył się udział "Szacunku" w V turnieju halowej piłki nożnej w Drzewicy. Pozostał duży niedosyt i chęć rewanżu za rok.
 
Wyniki - Grupa II finałowa
Szacunek - Cer Gres 0:0
TOP/ITP - Szacunek 5:3 (bramki: Natka 2, Litza)
 
Tabela
Lp. Team Mecze Punkty Bramki
1 TOP/ITP 2 6 8:4
2 Szacunek 2 1 3:5
3 Cer Gres 2 1 1:3

Skład "Szacunku" Drzewica: Di Stefano, Pepper, Litza, Natka, W plackach trochę robi, Bogi, Bogoosh, Slavio, Jack, Daro, Sylvinho .
Z kronikarskiego obowiązku informujemy, że turniej wygrała drużyna Natury Opoczno.