editor-in-chief: pepper

admin: JP

 
       
 
IP: ec2-44-213-60-33.compute-1.amazonaws.com wejść: 272385 od 23 kwietnia 2007r.
 
   
 

I GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA DRZEWICA "LATO 2006"

SUKCES W DEBIUCIE

Na przełomie lipca i sierpnia 2006 roku rozegrano I Gminny Turniej Piłki Nożnej o puchar burmistrza gminy i miasta Drzewica "Lato 2006". Dla drzewickiego zespołu zawody miały bardzo duży ciężar gatunkowy i to z dwóch powodów. Drużyna debiutowała na pełnowymiarowym boisku i po raz pierwszy w historii występowała pod szyldem "Szacunku". Nie ma się co dziwić, że gra w turnieju była pewną niewiadomą. Przed pierwszym meczem zawodnicy nie odbyli żadnego treningu na świeżym powietrzu, poza tem kilku z nich pod koniec lipca wygrzewało swe członki w Bułgarii i nad polskim Bałtykiem. Piłkarze, ich żony i kochanki oraz kibice musieli być pełni obaw co do postawy drużyny. Na szczęście obawy okazały się płonne. Już pierwszy mecz pokazał, ze forma wykuta na hali nie wyparowała wraz z lipcowym upałem.
W imprezie wystartowało osiem amatorskich drużyn z terenu gminy, które zostały podzielone na dwie grupy rozgrywkowe. "Szacunek" trafił do grupy II, gdzie walczył z takimi tuzami jak Zakościele, Żardki i FC Drzewica. Mecze odbywały się na supernowoczesnym obiekcie Błonie Stadium w Drzewicy, który przez chwilę brany był pod uwagę przy ustalaniu stadionów Euro 2012.
 
Wyniki - grupa II
 
I kolejka - 29 lipca 2006
Szacunek - FC Drzewica 4:1
Gole dla Szacunku: Mario, Bogi, Daro, Tiken
 
Mecz bez historii. Gładka wygrana "Szacunku". Mimo absencji kilku czołowych piłkarzy dominacja drużyny nie podlegała żadnej dyskusji. W upale i kurzu "Szacunek" zaprezentował to co najlepsze - szybkie akcje skrzydłami zakończone centrą i strzałem na bramkę. Gdyby celowniki napastników były lepiej ustawione liczba goli mogłaby osiągnąć wartość dwucyfrową.
 
II kolejka - 5 sierpnia 2006
Żardki - Szacunek 2:2
Gole dla Szacunku: Mario, Pepper
 
Bardzo ciężki mecz. Zawsze groźna drużyna Żardek postawiła trudne warunki, miała też za sobą agresywną grupę hooligans. Spotkanie ułożyło się dobrze dla "Szacunku". Już pierwsza akcja przyniosła gola, którego płaskim strzałem z pola karnego strzelił Mario. Wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu, bo rywal wyglądał jak zamroczony bokser. Wraz z upływem gry przejął jednak inicjatywę i zepchnął "Szacunek" do obrony. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał a tuż po wznowieniu gry przez arbitra Zająca wyszedł na prowadzenie.
"Szacunek" mógł stracić kolejne bramki ale kapitalne interwencje Di Stefano zapobiegły tragedii. Minuty biegły nieubłaganie i wszystko wskazywało na przegraną. Tuż przed końcem meczu zespół z Drzewicy zdecydował się jednak na ułańską szarżę, po której w zamieszaniu podbramkowym technicznym strzałem wyrównał Pepper. Piłkarze i fani Żardek spuścili głowy. Drużyna "Szacunku" zdobyła bardzo ważny punkt.
 
III kolejka - 12 sierpnia 2006
Zakościele - Szacunek 1:2
Gole dla Szacunku: Natka, Trzebin
 
Spotkanie decydujące o ostatecznej kolejności w tabeli. Przegrana mogła pozbawić "Szacunek" awansu do dalszej fazy turnieju, stąd drużyna wyszła na murawę bardzo skoncentrowana. W pierwszej połowie grała pod górkę (właśnie dlatego kandydatura Błonie Stadium została odrzucona przez komitet organizacyjny Euro 2012) i otrzymała cios w postaci straconego gola. Nie załamała się jednak i jeszcze przed przerwą doprowadziła do remisu po strzale Natki z rzutu rożnego.
W drugiej odsłonie "Szacunek" kontrolował sytuację na boisku. Po golu z rzutu karnego -pewnym egzekutorem okazał się Trzebin - wyszedł na prowadzenie, którego dzięki mądrej taktyce nie oddał już do końca meczu. Wywalczone trzy punkty pozwoliły drużynie zająć pierwsze miejsce w grupie.
 
Końcowa tabela grupy II
Lp. Team Mecze Punkty Bramki
1 Szacunek 3 7 8:4
2 Zakościele 3 6 14:5
3 Żardki 3 4 7:6
4 FC Drzewica 3 0 3:16

Półfinały, 19 sierpnia 2006

Półfinały rozegrano na Stadionie Leśnym w Brzustowcu w sobotnie popołudnie. Jako zwycięzca grupy II Szacunek Drzewica spotkał się z drugą drużyną grupy I. Była to reprezentacja Strzyżowa, w której aż roi się od wychowanków Gerlacha Drzewica. Mecz sędziował gospodarz gminy. Dokładniej zaczął sędziować, ponieważ w przerwie zrezygnował ze względu na obraźliwe okrzyki kibiców.
Fachowcy i bukmacherzy więcej szans przyznawali drużynie ze Strzyżowa, jednak ten, kto postawił na "Szacunek", nie zawiódł się. Drużyna z Drzewicy rozegrała kapitalne zawody i zmiotła rywali z powierzchni ziemi. 4:0 - wynik mówi sam za siebie. Komplet publiczności oklaskiwał twardą grę w obronie, dokładne rozegranie, akcje oskrzydlające i skuteczność napastników. Bramkami podzielili się Mario, W plackach trochę robi, Trzebin (2). Awans do finału stał się faktem.
W drugim półfinale Strażak Brzustowiec bez problemów pokonał Zakościele.
 
Wyniki - półfinały
 
Szacunek - Strzyżów 4:0
Brzustowiec - Zakościele 4:1
 

Finał, 20 sierpnia 2006

Grande Finale - takie afisze zawisły w sobotę wieczorem na ulicach Drzewicy. Zapowiedzi pojawiły się też w liberalnych mediach, na czele z TVN24. Nic dziwnego, że w niedzielne popołudnie na Gerlach Arena nie można było wetknąć szpilki. Na drewnianych ławkach zasiadła szkolna młodzież, bezrobotni, małżeństwa, babcie z wnuczętami. Trybuny co chwila podnosiły się w rytm mexykańskiej fali.
"Szacunek" - Brzustowiec - te dwa fantastyczne zespoły stanęły naprzeciw siebie, by walczyć o główne trofeum - puchar burmistrza. Początek należał do "Szacunku". Dwie, trzy sytuacje podbramkowe mogły przynieść Dumie Drzewicy prowadzenie. Niestety, do siatki jakoś nic nie chciało wpaść. Po zawodnikach wyraźnie było widać przemęczenie sobotnim półfinałem. Świeższa drużyna "Strażaka" przejęła z czasem inicjatywę i wyprowadzała groźne ataki. Dwa z nich przyniosły powodzenie. Stojący w klatce Królik nie miał najmniejszych szans, by zapobiec nieszczęściu. Zryw "Szacunku" w końcówce nie przyniósł zmiany wyniku. Finał zakończył się zasłużoną wygraną Brzustowca.
Po zakończeniu meczu kapitan "Szacunku" Pepper odebrał od burmistrza Drzewicy puchar za II miejsce w turnieju i komplet skarpet piłkarskich. Może w kolejnej edycji uda się wygrać zawody.
 
Wyniki - finał
 
Szacunek - Brzustowiec 0:2
 
Wszyscy zawodnicy, którzy występowali w drużynie Szacunku Drzewica: Di Stefano, Królik, Pepper, W plackach trochę robi, Natka, Mario, Bogi, Pablo, Bogoosh, Bożo, Slavio, Jack, Sylvinho, Daro, Bacciarelli, Tomsky, Tiken.