editor-in-chief: pepper

admin: JP

 
       
 
IP: ec2-44-222-189-51.compute-1.amazonaws.com wejść: 269897 od 23 kwietnia 2007r.
 
   
 

VI GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA DRZEWICA "LATO 2011"
 


ZNÓW NA TRONIE !!!
 
    Cztery długie lata czekał Szacunek na odzyskanie tronu w gminie Drzewica. Ale się doczekał. Wielka w tym zasługa dalekowzrocznej i konsekwentnej polityki władz klubu, obmyślanej na skrzynach tudzież nad zalewem. W przypływie olśnienia Zarząd nie pozwolił drużynie rozegrać nawet jednego szparingu na trawie, co - jak się okazało - było decyzją ze wszech miar trafną.
    Od zakończenia turnieju "Lato 2010" chłopcy nie powąchali ani źdźbła trawy (tym bardziej się nie zaciągali), dzięki czemu nie odlecieli w siną dal, mimo, że często bywali na orliku. Nie mieli również okazji znudzić się futbolem oraz sobą, co było zauważalne przy okazji ostatniej trasy koncertowej promującej longplay muzyki biesiadnej pod wszystko mówiącym tytułem "Na zabawę z Szacunkiem i trunkiem".
    Wyposzczona drużyna aż paliła się do gry. Minusem była tylko słaba frekwencja. Nadwątlone zdrowie, wiek przedemerytalny większości zawodników oraz nadchodzący kryzys finansowy spowodowały, że sztab szkoleniowy wybierał z kogo popadło, a i tak w kilku meczach miał kłopoty ze skleceniem jedenastki. O rezerwie mógł tylko pomarzyć.
    - Mało nas do pieczenia chleba, ale bez paniki. Stawiamy na jakość, nie na ilość. Z ty mąki zakalec nie wyrośnie. Raczej rogal wkręcony za kołnierz bramkarzowi rywali - zapowiadał Szanowny Pan Prezes, który w latach młodości, jeszcze jako uczeń zawodówki, miał praktyki w piekarni. Boss znowu się nie pomylił. Chłopcy zagrali najlepszy turniej w historii F.T., odnieśli same zwycięstwa i jak najbardziej zasłużenie odzyskali puchar mistrza gminy.
 
    Do turnieju przystąpiło siedem drużyn. Drogą losowania zostały one podzielone na dwie grupy. Chaba Szacunek Drzewica trafił do grupy B razem z OSP Strzyżów, Mokasynem Drzewica i Krzczonowem.
 
WYNIKI I RELACJE
 
 
FAZA GRUPOWA - Stadion Leśny w Brzustowcu
 
1. kolejka - niedziela, 24 lipca
 
Chaba Szacunek Drzewica F.T. - Krzczonów 5:1
 
Bramki dla Szacunku strzelili: Natka 3, Di Stefano 2.
Skład Szacunku: Kroolick, Sylvinho, Kometa, Bogoosh, Cyc, Pablo, Kalol, Di Stefano, Pepper, Natka, Litza i Martyna.
 
    Start z wysokiego C. W pierwszej połowie Szacunek sprowadził przeciwnika na ziemię, w drugiej spokojnie kontrolował przebieg gry. Ciężka murawa nie przeszkodziła zaprezentować lekkości i polotu w rozgrywaniu akcji. Wszystkie bramki F.T. były iście telewizyjne, dlatego wielka szkoda, że spotkanie relacjonowały tylko rozgłośnie radiowe.
 
2. kolejka - niedziela, 31 lipca
 
OSP Strzyżów - Chaba Szacunek Drzewica F.T. 0:1
Bramkę strzelił: Bogoosh.
Skład Szacunku: Kroolick, Sylvinho, Coco (czytaj Koko), Głowa, Cyc, Pablo, Kalol, Di Stefano, Pepper, Natka, Bogoosh.
 
    Ostra walka z odwiecznym rywalem zakończona sukcesem. Bardzo dobra gra obrony, w której wystąpili dwaj debiutanci - rosły Głowa i mniej rosły ale równie kwardy Coco (czytaj Koko) zwany również Coco Chanellem lub Cockosem, ewentualnie Cockinho. Jedna bramka a tyle radości, na krytej płaczą kibice gości. Awans mamy już pewny.
 
3. kolejka - niedziela 7 sierpnia
 
Mokasyn Drzewica - Chaba Szacunek Drzewica 0:6
 
Bramki dla Szacunku strzelili: Litza 3, Pepper, Bogoosh, Grzyffka.
Skład Szacunku: Kroolick, Bogoosh, Coco, Głowa, Cyc, Grzyffka, Kalol, Di Stefano, Pepper, Natka, Litza.
 
    Mecz toczony w niemiłosiernym upale. Gra na średnim poziomie, ale przygniatająca przewaga Szacunku i dużo niewykorzystanych sytuacji. Mokasyn, mimo swej nazwy, wystąpił w obuwiu sportowym, czym trochę zaskoczył komentatorów i jednego szewca, który dopiero wracał z sumy. Ogólnie kropka nad "i" bez Moniki Olejnik, chociaż w drużynie rywali chciała wystąpić jedna dziewczyna.
 
Tabela końcowa
Lp.TeamMeczePunktybramki
1Szacunek Drzewica3912:1
2Strzyżów3610:1
3Krzczonów314:11
4Mokasyn313:16

 
FAZA FINAŁOWA - Gerlach Arena w Drzewicy
 
Niedziela, 14 sierpnia - Półfinał
 
Chaba Szacunek Drzewica - OSP Jelnia 3:1
Bramki dla Szacunku: Pepper, Głowa i Grzyffka.
Chaba Szacunek zagrał w składzie: Kroolick, Sylvinho, Kometa, Głowa, Cyc, Coco, Kalol, Di Stefano, Pepper, Natka, Boginho, Litza, Grzyffka, Bogoosh, Marco.
 
    Trudny mecz z wybieganą drużyną Jelni. Pierwsza połowa to walenie głową w mur, nerwy na ławce trenerskiej i bezbramkowy remis. W przerwie Szacunek otrzymał kilka cierpkich słów, wyregulował celowniki i po wznowieniu gry wreszcie zaczął trafiać. Po trzech bramkach było już pewne, że awansuje do finału. Pod koniec meczu oszczędzał stroje przed utytłaniem i siły przed wieczorem.
 
Poniedziałek, 15 sierpnia - Finał
 
Szacunek Drzewica F.T - OSP Strzyżów 3:1
Bramki dla Szacunku strzelili: Litza 2 i Pepper
Chaba Szacunek wystąpił w składzie: Kroolick, Coco, Kometa, Głowa, Cyc, Grzyffka, Kalol, Di Stefano, Pepper, Natka, Litza, Boginho, Bogoosh, Sylvinho i Marco.
 
    Niecała doba od półfinału, zakwasy, łupanie w krzyżu, upał, wielka presja i żądny zemsty Strzyżów - to nie była dobra prognoza dla naszych chłopców. A jednak... Drużyna pokazała, że nawet w tak trudnej sytuacji psychofizycznej nie pęka.
    Pierwsza połowa to chyba najlepsze 45 minut w historii teamu. Szacunek zagrał wręcz koncertowo - efektownie i skutecznie - strzelając rywalom trzy gole (czwartego, nie wiedzieć czemu, sędzia nie uznał). Po zmianie stron było już gorzej, bo młodzież Strzyżowa postawiła wszystko na jedną kartę, a Szacunkowcom jakby odcięło prąd. Na szczęście udało się doholować dwubramkową przewagę do końca meczu.
    Szacunek zwyciężył w turnieju po raz drugi i powtórzył sukces z 2007 roku. W nagrodę otrzymał puchar burmistrza, czek na zakup sprzętu sportowego oraz piłki. Królem strzelców został Litza, zdobywca pięciu goli.