editor-in-chief: pepper

admin: JP

 
       
 
IP: ec2-35-172-165-64.compute-1.amazonaws.com wejść: 254778 od 23 kwietnia 2007r.
 
   
 

IV GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA DRZEWICA "LATO 2009" - 1/4


    - Ze względu na to, iż większość naszych zawodników to meteopaci, a pogodę mamy, jaką mamy, do turnieju przystępujemy z bólem głowy - powiedział na briefingu prasowym pierwszy lekarz Szacunku, doktor Paweł Lubicz z "Klanu". I na tym z chęcią bylibyśmy zakończyli wstęp do turniejowej relacji, ale niestety nie zakończymy, bo przecie nie zarobimy na chleb. Dlatego rozbudujmy myśl doktora Lubicza.
    Lato było tego roku przedziwne. Od czerwca lało jak na równiku i grzmiało jak na Alasce, kiedy pękają lody. Trzy dni tropikalnych upałów, później oberwanie chmury i ochłodzenie od północnego zachodu. - Toż to istna huśtawka nastrojów - marudził najbardziej humorzasty zawodnik Szacunku, były kolega robaków zwanych dla niepoznaki pinkami albo dżodżo. Ów napastnik dopuścił się w międzyczasie rejterady z kanciapy i wsiadł do traczka, którym objeżdża okolice wyhaczając kolejne zastępy ekspedientek.
    - Wielkie zmiany w teamie z Drzewicy - pisał znany felietonista znanego periodyku "Wędkarstwo i Ty". - Z jednej strony pojawił się traczek, ale z drugiej zabrakło szparingów na piacho-trawie. Jeden szparing wiosny, a tym bardziej lata nie czyni. Obawiam się o formę sportową członków F.T.
    Członkowie F.T. znowu jednak stanęli, na wysokości zadania oczywiście, i formę wykuli na tzw. Orlim Gnieździe. Treningi odbywały się dwa razy w tygodniu - we wtorki i czwartki, dlatego tradycyjne uzupełnianie płynów jeszcze przybrało na sile. Regenerację prowadzono w dwóch przybytkach na osiedlach Bolesława Chrobrego (wtorki) i Mieszka I (czwartki). Chodziło o to, aby żaden z monarchów nie czuł się urażony. Kilka razy wykonano nawet eskapadę za garaże, gdzie znajduje się całkiem wygodna wersalka.
    Efekt takich przygotowań musiał być piorunujący. I był. - Nad Drzewiczkę znowu nadchodzi burza - potwierdził w Ekoradiu Andrzej Zaleski. - Ta burza na imię ma Szacunek a na nazwisko Drzewica!