editor-in-chief: pepper

admin: JP

 
       
 
IP: ec2-44-221-73-157.compute-1.amazonaws.com wejść: 271164 od 23 kwietnia 2007r.
 
   
 

VII HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA DRZEWICA - 2009

MARZENIA POGRZEBANE W KARNYCH

    Osiem dni przed rozpoczęciem turnieju Sygnały Dnia podały, iż światowy kryzys gospodarczy dotarł do naszego kraju. Ta informacja wywołała popłoch w całym klubie - od woźnych pracujących na umowę o dzieło przez specjalistę ds. wizerunku medialnego aż po skromnych zawodników, którzy zawsze znajdowali się na końcu łańcucha pokarmowego F.T.
    - Rząd tnie, to i my musimy ciąć- syknęła Elżbieta Gamoń-Kupka, główna księgowa Szacunku. Jak zapowiedziała, tak zrobiła. Po kieszeni dostało się dosłownie wszystkim, oczywiście za wyjątkiem członków Zarządu. Nie chcemy pisać o pieniądzach, bo to temat wyjątkowo drażliwy, ale nie jest tajemnicą, że najbardziej ucierpiała drużyna. Premie za zwycięstwa zawieszono na czas nieokreślony, a diety obniżono z 4 na 3 zł brutto.
    I jak w takiej sytuacji myśleć o piłce nożnej, nawet w wersji halowej? Bardzo ciężko... Na szczęście klubowy psycholog przekonał chłopców do wyjścia z szatni. Nie wiemy jakim cudem to uczynił, ale chodzą słuchy, że obiecał im wyrównanie diet z własnej kieszeni. Całkiem prawdopodobne, bo klubowy psycholog jest bogaty z domu.
    Ostatecznie Szacunek przystąpił do turnieju z zamiarem zmycia plamy powstałej w końcówce OLHPN. Cel był jasny - nie zrobić drugiej plamy i nie odpaść już po fazie eliminacyjnej.
 

Faza eliminacyjna - niedziela, 8 lutego

    Plan nakreślony przez Szanowny Zarząd F.T. został zrealizowany bez większych problemów. Dwa zwycięstwa i remis dały Szacunkowi awans z pierwszego miejsca. Sztab szkoleniowy nie popadł jednak w huraoptymizm, bo gra była daleka od ideału a przeciwnicy - oględnie mówiąc - średniej jakości. To już jednak nie nasza wina. Myśmy się do losowania nie pchali, choć co poniektórzy "kibice" - szczególnie ci z wąsami - sugerują, iż F.T. dopuścił się płatnej protekcji przekupując maszynę losującą. Prosimy o dowody!
 
Wyniki - Grupa III
 
"Szacunek" Drzewica - Zakościele 4:0
Bramki: Kalol, Di Stefano, Bogoosh, Bogi
 
"Szacunek" Drzewica - Czerwone Diabły 1:1
Bramka: Natka
 
"Szacunek" Drzewica - Nieznamierowice 3:1
Bramki: Di Stefano, Sylvinho, Bogoosh
 
Tabela
Lp. Team Mecze Punkty Bramki
1 "Szacunek" Drzewica 3 7 8:2
2 Czerwone Diabły 3 7 5:1
3 Nieznamierowice 3 3 3:6
4 Zakościele 3 0 1:8

Faza finałowa - niedziela, 15 lutego

    Tym razem "życzliwi" siedzieli cicho i tylko uśmiechali się pod wąsem. Los - najwyraźniej ślepy - przydzielił Szacunkowców do arcytrudnej, trzyzespołowej grupy. Na ich przeciwników wybrał takie tuzy opoczyńskiego piłkarstwa halowego jak Gorzałków i Januszewice.
    - Szczególnie ten pierwszy zespół jest mocny jak kieliszeczek czegoś mocniejszego, ale i Januszewice mają coś z Janusza Chomontka, Janusza Kupcewicza i trenera Janusza W. razem wziętych - zauważył znany reżyser Janusz Zaorski, twórca "Piłkarskiego pokera".
    Filmowiec zapomniał o jednym - Szacunek też nie jest od macochy. - Chłopcy pokażą wszystkie swoje atuty, bo nie mają nic do stracenia, oprócz paru zbędnych kilogramów - odpowiedział klubowy dietetyk. O jakie atuty mu chodziło, nie wiemy. W każdym razie striptizu nie było.
    Był za to bardzo udany występ F.T., który z faworytami walczył jak równy z równym. Pierwszy mecz z Gorzałkowem jeszcze przegrał, ale Atom Januszewice pokonał w stylu funk. Szkoda tylko, że zaledwie 1:0. Gdyby strzelił chociaż dwie bramki, a sytuacji było od metra, awansowałby do półfinału i uniknął organizacyjnej zadymy. A tak o awansie zadecydowały karne, strzelane przez - uwaga - trzy zespoły! Kuriozum na skalę co najmniej światową.
    Karne są piętą achillesową Szacunku, dlatego wynik konkursu można było obstawiać w ciemno. Pięta achillesowa weszła chłopcom w pięty i w karnych wygrał Gorzałków. Marzenia o pucharze prysły jak bańka mydlana. Pozostał wielki niedosyt ale jednocześnie zadowolenie z dobrze wykonanej roboty (nie licząc tych choler... - przepraszamy - nieszczęsnych karnych).
    Dodajmy na koniec, że grupowy rywal Szacunku, OTS Gorzałków, dotarł do finału, w którym zmierzył się z Gerlachem Drzewica. Wygrali gospodarze i to oni wznieśli w górę główne trofeum turnieju.
 
Wyniki - grupa III (finałowa)
 
OTS Gorzałków - "Szacunek" Drzewica 1:0
 
OTS Gorzałków - Januszewice 0:1
 
"Szacunek" Drzewica - Januszewice 1:0
Bramka: Klemes
 
Tabela
Lp. Team Mecze Punkty Bramki
1 OTS Gorzałków 2 3 1:1
  Szacunek Drzewica 2 3 1:1
  Januszewice 2 3 1:1
Karne: zwycięstwo Gorzałkowa.
 
W turnieju "Szacunek" grał w skałdzie: Kroolick, Martyna, J@ck, Sylvinho, Natka, Kalol, Pepper, Bogi, Di Stefano, Mario, Bogoosh, Klemes.